DSC1001DL5-024.0000 MICROCHIP TECHNOLOGY OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD 24MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 6.3mA Standby (Power Down)
Part Nnumber
DSC1001DL5-024.0000
Description
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD 24MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 6.3mA Standby (Power Down)
Producer
MICROCHIP TECHNOLOGY
Basic price
Categories Crystals, Oscillators, Resonators Oscillators Manufacturer Microchip Technology Series DSC1001 Packaging Tube Part Status Active Type MEMS (Silicon) Frequency 24MHz Function Standby (Power Down) Output CMOS Voltage - Supply 1.8 V ~ 3.3 V Frequency Stability ±10ppm Operating Temperature -40°C ~ 105°C Current - Supply (Max) 6.3mA Ratings AEC-Q100 Mounting Type Surface Mount Package / Case 4-SMD, No Lead Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Following Parts
Random Products
(keyword DSC1001DL5-024.0000 MICROCHIP TECHNOLOGY OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD 24MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8 V ~ 3.3 V 6.3mA Standby (Power Down))